kadraKadra

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani opiekunowie, zarówno pedagodzy jak i fizjoterapeuci, posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi.

Dzieci, które trafią do naszego żłobka będą miały zapewnioną bezpłatną opiekę terapeutyczną prowadzoną przez wyspecjalizowany zespół:

  • lekarz specjalista rehabilitacji medycznej,
  • terapeuci metody NDB Bobath i PNF,
  • terapeuta metody SI,
  • neurologopeda,
  • psycholog dziecięcy

Już od lat rodzice darzą nas zaufaniem, bo nasza kadra to profesjonaliści, którzy z uśmiechem i niesamowitą wrażliwością na drugiego człowieka, są gotowi każdego dnia stawiać czoła kolejnym wyzwaniom, wsłuchując się w potrzeby najmłodszych.

KATARZYNA FILIP

Opiekun grupy starszej SŁONECZKA.

Mam na imię... Kasia.
Praca z dziećmi... to moja pasja, a przede wszystkim praca moich marzeń, która daje mi mnóstwo satysfakcji i radości. Każdego dnia mam możliwość uczestniczenia w bardzo ważnym okresie rozwoju małego człowieka. Szczęście i uśmiech dziecka jest dla mnie najważniejszym dobrem.
W dziecku widzę... miłość. Każde dziecko to inny rodzaj kwiatu, a wszystkie te kwiaty czynią nam świat pięknym ogrodem.
W wolnych chwilach... rozwijam swoje zainteresowania. Interesuje się muzyką, śpiewaniem, gotowaniem, zwierzętami i lubię jeździć na rowerze.
Nigdy nie wychodzę z domu bez... uśmiechu. Uśmiecham się, gdy wstaję rano z łóżka, gdy idę do pracy, gdy ktoś uśmiecha się do mnie, gdy robię zakupy... tak naprawdę mogłabym wymieniać tysiące powodów. Uważam, że szczery


KARINA JUREK

Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w rehabilitacji dzieci i niemowląt.
Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu, wykładowca / nauczyciel szkoły o profilu medycznym.
Pracę zawodową rozpoczęła w 2006 roku. Współpraca z wielospecjalistycznym zespołem terapeutów, pozwoliła jej na zbudowanie solidnego "fundamentu" do samodzielnego tworzenia wieloetapowego procesu usprawniania ruchowego.
Praca z dziećmi daje jej satysfakcję i dużo pozytywnej energii, a zarazem stanowi wyzwanie, dlatego przez cały czas podnosi swoje kwalifikacje.
Terapię prowadzi przez zabawę- uśmiech pacjenta to najwyższy priorytet.

METODA PRACY:
NDT BOBATH stanowi jedną z wiodących metod fizjoterapeutycznych. Została
zapoczątkowana w latach 40.XX wieku przez małżeństwo Bobath (fizjoterapeutkę
i neurologa). Główne założenie koncepcji to - wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka i kształtowanie prawidłowych wzorców postawy i ruchu.
Metoda stosowana jest z powodzeniem u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego jak również u dzieci zdrowych, z niewielkimi dysfunkcjami - jako czynniki ukierunkowany na profilaktykę wad postawy. Ważnym elementem terapii jest współpraca fizjoterapeuty z rodzicami / opiekunami - bez ich aktywnego udziału trudno o dobre efekty. Założenia jakie niesie metoda powinny być wdrażane w naturalny plan dnia dziecka. Odpowiednia pielęgnacja, noszenie, podnoszenie, karmienie czy zabawa stanowią podstawę utrwalania prawidłowych nawyków ruchowych, stwarzają dobre warunki do doświadczania i uczenia się ruchu a także integrują bodźce sensoryczne.

Mam na imię... Karina. Jestem fizjoterapeutką. Na co dzień (już od ponad 14 lat) zajmuję się usprawnianiem ruchowym dzieci i niemowląt, wykorzystując elementy terapii NDT Bobath, PNF, terapii manualnej, czy Kinesiology Taping
Praca z dziećmi... uczy mnie każdego dnia czegoś nowego, buduje cierpliwość i wytrwałość a jednocześnie motywuje do kreatywności i zmian.
W dziecku widzę... wielkie serce zamknięte w małym człowieczku
W wolnych chwilach... spaceruję z psem, biegam, gotuję, szyję.
Gdy byłam dzieckiem marzyłam... o dorosłości, podróżach i butach na obcasie.
Gdybym znowu była mała to.... chciałabym przeżyć dzieciństwo dokładnie tak samo.
Moim marzeniem jest... hmm, marzenia tracą moc, gdy są wypowiedziane głośno ...
Nigdy nie wychodzę z domu bez... śniadania i torebki.
Moja ulubiona bajka to...Kubuś Puchatek (przywołuje beztroskie wspomnienia z dzieciństwa).


Anna Cybulska

Opiekun/koordynator


Justyna Trembowska

Opiekun grupy młodszej Świetliki


Tetiana Pikhur

Opiekun grupy młodszej Świetliki


Anna Trembowska

Opiekun grupy starszej Słoneczka


Katarzyna Staszczuk

Psycholog


Natalia Gąsiorek

Logopeda